Медична реформа по-дрогобицьки: шлях до успіху чи велика помилка?

Медична реформа по-дрогобицьки: шлях до успіху чи велика помилка?
14.10.2016

Медична реформа по-дрогобицьки: шлях до успіху чи велика помилка?

  Сьогодні вкотре зібрався повний сесійний зал медичних працівників, які скандували свої вимоги до дрогобицької влади. Однак, якщо влітку вимоги медиків стосувались виключно виплати заборгованості по заробітних платах, то сьогодні вони вимагали від влади скасування рішення ради про реформування медичної галузі міста.
  “Нам повідомили наші головні лікарі, що через реформу, яку проводить міська влада, нас всіх поскорочують. Ми прийшли вимагати скасування тої реформи, бо не хочемо втратити робочі місця. І ми сьогодні тут не стільки заради заробітньої плати за вересень, яку нам ще не виплатили, скільки проти реформування наших лікарень” – розповідає дрогобичанка, працівниця однієї з лікарень міста.
  Своєрідним організатором протесту виступила активістка від ГО “Воля України” Лідія Надкернична, яка зачитала з трибуни звернення до влади міста та озвучила їхні вимоги. “Скасувати рішення сесії Дрогобицької міської ради №329 від 18 серпня 2016 року, в якому йшлося про реорганізацію закладів охорони здоров’я мм. Дрогобича і Стебника у комунальні некомерційні підприємства та винести питання реорганізації медицини на громадські слухання та обговорення”. Також у зверненні були вимоги щодо звільнення з посади очільника медичної сфери міста Андрія Шевкенича.
  До слова, пан Шевкенич на сесію взагалі не з’явився, очевидно бажаючи залишатись осторонь чергового “медичного” скандалу. Хоч, хто як не він мав би тримати ситуацію під контролем та дбати про належне інформування медиків відносно запланованих реформ і поступово готувати працівників до змін, які назрівають в місті.
  Сесію декілька разів переривали гучними вигуками. Медичні працівники не хотіли слухати пояснення міського голови, депутатів, навіть начальника фінансового управління Оксани Савран, яка декілька разів пробувала “розкласти по поличках” ситуацію та розділити поняття реформи та заробітних плат, які багато присутніх з’єднали в одне ціле.
  Активно пітримували протестувальників депутати від “Громадянської позиції”, що знаходяться в опозиції до міського голови. Вони відверто скандували разом з іншими “Кучму геть!”. Через постійний балаган з’явилась загроза повного зриву сесії. Міським головою була оголошена коротка перерва, через постійні крики в залі на певний час навіть відключали світло.
“Зараз відбувається щось незрозуміле. В порядку денному сьогоднішнього засідання вже включене питання про виділення 4,3 мільйона гривень на заробітню плату медикам. Міська рада і так пішла на зустріч людям, виділяючи ті кошти, які мала б дати держава. Люди просто не розуміють, що якщо вони зараз зриватимуть сесію, то голосування не відбудеться і ми не зможемо виділити їм ці кошти” – зазначила депутат ДМР Олена Жуковська.
  Міський голова Дрогобича спробував перевести діалог в конструктивне русло, викликавши до першого ряду головних лікарів міських лікарень та поставивши їм пряме запитання. “Я хочу, щоб ви зараз чітко сказали: чи заборгувала вам Дрогобицька міська рада хоча б копійку з того, що мала би виплатити?” На що, жоден головний лікар відповіді дати не зумів.
  “Ви повинні зрозуміти, що міська рада з свого боку пішла на зустріч вам як тільки могла. Ми вже виділили на зарплати близько десяти мільйонів гривень. Сьогодні виділяємо 4,3 мільйони. 14 мільйонів ми даємо вам на зарплати. В той час, як нам не повертають кошти за пролікованих людей з району, з сусідніх міст” – наголосив Тарас Кучма.
  Однак медиків цим заспокоїти не надто вдалося. Вкотре далась в знаки відсутність належного інформування працівників медичної галузі. Люди, боячись втратити роботу та не знаючи деталей запланованої реформи піддаються паніці та виносять негатив саме на владу. А головні лікарі місцевих лікарень, замість розібратись самотужки з майбутніми змінами та донести інформацію до своїх підлеглих, використовують їх задля протесту та гальмування будь-яких змін.
  “Реформування медичної галузі, яке було прийняте рішенням сесії №329, означає створення на базі сьогоднішніх лікарень комунальних підприємств. Такі дії мають позитивно вплинути на подальше функціонування закладів охорони здоров’я міста. Оскільки при цьому створене комунальне підприємство отримує можливості позиватись до суду, в разі неповернення коштів за пролікованих хворих з району, чи з сусідніх міст та повертати гроші в судовому порядку. Можливо штати зазнають часткового скорочення, відбудеться оптимізація, однак скорочені будуть лише ті, хто не працює належним чином. Реформи так чи інакше потрібно проводити, бо так як воно є зараз далі залишатись не може. Людям потрібно зрозуміти це” – зазначив депутат ДМР Юрій Кушлик.
  Сьогодні порозуміння дійти не вдалось. Депутати особисто взялись пояснювати присутнім причини змін, які так чи інакше доводиться розпочинати. Пробував проводити просвітницьку роботу і мер, спілкуючись з медиками в коридорі міської ради. Однак наскільки їм вдастся перевести ситуацію в конструктивне русло наразі говорити важко. Проблеми в медицині не зникнуть за один день. І 4,3 мільйони перекриють виплату зарплати лише за вересень. Надалі кошти знову доведеться шукати, витягуючи їх з бюджету розвитку міста: з ремонту доріг, житлово-комунального фонду чи інших міських проектів. Таким чином відбувається елементарне проїдання бюджету розвитку, а мільйони летять один за одним наче у прірву.
  Тому, так чи інакше, реформи в місті вкрай необхідні. Не змінивши нічого, місто просто котитиметься в прірву і жодні вигуки “владу – геть!” не допоможуть врятувати його. Інше питання – як ці реформи проводяться і чи ведеться належна інформаційна робота з населенням, по якому ці зміни наболючіше вдарять. “Мер признався, що всі медичні установи будуть ліквідовані, а усі медичні працівники звільнені. Відновлення роботи медзакладів буде проводитися на конкурсній основі. У когось ще є сумніви, щодо того ЯК цей конкурс буде проведений?” – наголошує ГО “Воля України” причини свого протесту. Однак депутати переконують, що конкурс повинен проводитись виключно на керівні посади новостворених комунальних підприємств і саме їх нова реформа стимулюватиме до активнішої роботи.
  “Директори комунальних підприємств мають бути менеджерами і активно займатись роботою, розвивати лікарні. Зараз у нас все виглядає так, що багато хто за інерцією працює, не виконує належним чином своїх обов’язків. Звісно, їм так добре – отримувати зарплату, не переймаючись покращенням роботи працівників, самого закладу. Вони не хочуть змін, не хочуть змінюватись самі, не доносять належну інформацію до людей і просто маніпулюють зараз працівниками” – зазначив депутат, лікар за професією Зіновій Семенишин.
  Сьогоднішня сесія стала черговим цирком. Вкрай важко було опонентам знайти спільну мову. Рішення про реорганізацію медичних закладів приймалось через необхідність “створення умов для забезпечення  реалізації на території мм. Дрогобича і Стебника державної політики з реформування сфери охорони здоров’я”. Тобто, так чи інакше, зміни в медицині міста мусять бути проведені. Та, якою б не була мета, методи її реалізації викликали підозри та недовіру з боку людей. І їх можна зрозуміти, адже більшість із них, в сьогоднішній нелегкий час, бояться втратити роботу, та, будьмо відвертими, – бояться чергових взяток при повторному прийомі на роботу (адже хабарництво в медицині таки не рідкість).
  І якби влада не приймала такі важливі рішення “по-тихому”, незалежно від того, хто був їх ініціатором (мер, заступник, секретар чи радник), а виносила їх на обговорення, давала час людям все обсудити та звикнутись з необхідністю та доцільністю таких змін, сьогодні, можливо, їм не прийшлося б слухати ці ганебні вигуки…

Ніна ФЕДЬКО


Оголошення


«Дрогобиччина: свідки епох» у Бориславі

У Бориславі презентували книгу Романа Пастуха, Петра Сов’яка, Ігоря Шимка «Дрогобиччина : свідки епох». Книгу видано за сприяння Ігоря Куруса, головного редактора тижневика «Каменярі».

Пропозиції від партнерів:


Пропозиції від партнерів:

Дивитися фотопанораму свята - в місті Стебник відбулося відкриття стадіону (натисніть фото)Шановні користувачі!

Запрошуємо Вас взяти участь в оцінюванні малюнків, що надіслали діти-учасники на "Конкурс про природу".
Перейти на сторінку конкурсу


Пропозиції від партнерів:


Анонс наступного номеру № 42 (119): 01.11 – 07.11.2012 р.

Для збільшення натисніть курсором на вибрану сторінку номеру

 
ПРО ПОГОДУ


КУРСИ ВАЛЮТ
Курс долара Курс євро Курс рубля


Хостинг-партнер проекту
ТОВАРИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
авіа-, авто-, мото-техніка подарунки, сувеніри побутова техніка, електротовари продукти харчування
напої, табак промислова хімія, добрива рослини, тварини сільгосптехніка
канцелярські товари засоби безпеки кіно, фото, оптика, музичні інструменти засоби зв`язку
книги, касети, CD будматеріали, сантехніка комп`ютери, комплектуючі сировина, матеріали
косметика, парфумерія тара та упаковка меблі, предмети інтер`єру товари для дітей
медичні товари та обладнання товари для спорту та відпочинку нерухомість госптовари, побутова хімія
обладнання, інвентар електроніка одяг, взуття, текстиль ювелірні вироби
оргтехніка, офісне обладнання паливно-мастильні матеріали програмне забезпечення, софт антикваріат


ПОСЛУГИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
банківські, фінансові юридичні бухгалтерські, аудиторські рекламні, маркетингові
побутові ремонт автотранспорту, автосервіс ветеринарні ремонт побутової техніки
знайомства ремонт меблів інтер`єр, дизайн ремонтно-будівельні
інформаційні зв`язок, інтернет кур'єрські митні
медичні, косметологічні урочистості, фото-, відеозйомка налагоджувальні роботи транспортні, експедиційні, складські
освітні, учбові працевлаштування поліграфічні, видавничі, дизайн туристичні, відпочинок
операції з нерухомістю електро-монтажні охоронні, страхування нотаріальні
переклад текстів консалтингові ремонт комп`ютерів проектно-конструкторські