Чи довго говоритиме бориславське радіо?

10.08.2011

Бориславське радіо може припинити свою діяльність. Вже кілька місяців такі чутки ширяться містом нафтовиків. Проблема набула такого розголосу, що про неї заговорили навіть у сесійній залі Бориславської міської ради.

Ініціаторами розмови стали мешканці міста, зокрема, тепер – пенсіонерка, а колись – депутат міської ради чотирьох скликань Марія Грабаня. У п’ятницю, 5 серпня, вона виступила на засіданні сесії зі зверненням, яке підписали близько 200 бориславців, і попросила депутатів підтримати це звернення громади. У тексті йшлося, що мешканці стурбовані інформацією про планомірне згортання проводового радіомовлення, адже це означатиме, що бориславці, східничани та мешканці Попелів будуть позбавлені можливості слухати передачі місцевої радіоредакції “Слово”, а це на сьогодні близько 4600 абонентів. Для людей, особливо літніх, це велика проблема. Саме з повідомлень місцевого радіо мешканці дізнаються про планове і непланове відключення газу, води чи електроенергії, отримують інформацію про діяльність органів місцевого самоврядування, комунальних служб міста, суспільне і культурне життя Борислава, а також мають змогу поговорити про наболіле з компетентними спеціалістами під час прямих ліній. Тож якщо замовкнуть радіоточки, населення просто залишиться без інформації. Тому люди просять керівництво ВАТ “Укртелекому” не скорочувати, а нарощувати кількість проводових радіоприймачів.

Під час розгляду цього звернення місцеві депутати забажали з’ясувати, чи дійсно ситуація є настільки серйозною, що місцеве радіо може припинити свою роботу? Прокоментувати все попросили директора радіоредакції “Слово” Тетяну Шеремету. За її словами, за останній рік-два кількість радіоточок дійсно суттєво зменшилась, а керівництво “Укртелекому” пояснює, що утримувати проводове мовлення вже є економічно невигідно. Проте різке зменшення кількості абонентів – це лише верхівка айсберга.

- З вересня ми взагалі будемо майже позбавленні можливості виходити в ефір, – каже директор Бориславської радіоредакції Тетяна Шеремета. – Справа у тому, що розпочне роботу сесія Верховної Ради. Згідно з чинним законодавством переривати сесії ніхто не має права. Тож у ті години, які нам визначені ліцензією, вийти в ефір ми не зможемо. Такою є ситуація в цілій Україні. І в таких випадках – ми з’ясовували у сусідніх районах – трансляція передач місцевих радіоредакцій проводиться у перервах сесії. Проте домовитись про такий режим роботи з керівництвом місцевої філії ВАТ “Укртелекому” нам не вдається. Ще раніше у нас, так би мовити, “забрали” одну перерву, а тепер з’ясовується заберуть і другу. Тобто увесь період роботи сесії ВРУ – це два-три тижні в місяць, ми просто будемо позбавлені можливості виходити в ефір. Не зможемо надавати рекламні послуги, не буде замовлень на привітання, і радіоредакція просто не зможе існувати, не залишиться нічого іншого як самоліквідуватися. Як вихід, нам пропонують створити своє FМ-радіо, але для цього треба придбати кілька передавачів, а вартість одного такого передавача близько 10 тис. у.о. Для нас – це нереально. Тож ми справді опиняємося на межі існування.

Оскільки ситуація конфліктна, то захотіли депутати послухати на сесії і начальника цеху телекомунікаційних послуг № 1 Львівської філії ВАТ “Укртелекому” Любов Кваснікевич. Проте у сесійну залу Любов Миколаївна не прийшла, а прислала одного зі своїх працівників. Відповідно, розмова вийшла не особливо конструктивною.

У результаті вирішили створити депутатську комісію і докладно розібратися у проблемній ситуації. Як наголосив Бориславський міський голова Володимир Фірман: “Кінцева мета – зберегти радіоредакцію “Слово”. Радіо у місті мусить бути!

В який саме спосіб досягнуть такої кінцевої мети, дізнаємось згодом, коли депутатська комісія завершить свою роботу. А наразі важко відгородитися від думки, що з яких би то не було причин, журналістам у нашій країні знову перешкоджають здійснювати свою професійну діяльність.

Наталка КУЧЕРОголошення


«Дрогобиччина: свідки епох» у Бориславі

У Бориславі презентували книгу Романа Пастуха, Петра Сов’яка, Ігоря Шимка «Дрогобиччина : свідки епох». Книгу видано за сприяння Ігоря Куруса, головного редактора тижневика «Каменярі».

Пропозиції від партнерів:


Пропозиції від партнерів:

Дивитися фотопанораму свята - в місті Стебник відбулося відкриття стадіону (натисніть фото)Шановні користувачі!

Запрошуємо Вас взяти участь в оцінюванні малюнків, що надіслали діти-учасники на "Конкурс про природу".
Перейти на сторінку конкурсу


Пропозиції від партнерів:


Анонс наступного номеру № 42 (119): 01.11 – 07.11.2012 р.

Для збільшення натисніть курсором на вибрану сторінку номеру

 
ПРО ПОГОДУ


КУРСИ ВАЛЮТ
Курс долара Курс євро Курс рубля


Хостинг-партнер проекту
ТОВАРИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
авіа-, авто-, мото-техніка подарунки, сувеніри побутова техніка, електротовари продукти харчування
напої, табак промислова хімія, добрива рослини, тварини сільгосптехніка
канцелярські товари засоби безпеки кіно, фото, оптика, музичні інструменти засоби зв`язку
книги, касети, CD будматеріали, сантехніка комп`ютери, комплектуючі сировина, матеріали
косметика, парфумерія тара та упаковка меблі, предмети інтер`єру товари для дітей
медичні товари та обладнання товари для спорту та відпочинку нерухомість госптовари, побутова хімія
обладнання, інвентар електроніка одяг, взуття, текстиль ювелірні вироби
оргтехніка, офісне обладнання паливно-мастильні матеріали програмне забезпечення, софт антикваріат


ПОСЛУГИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
банківські, фінансові юридичні бухгалтерські, аудиторські рекламні, маркетингові
побутові ремонт автотранспорту, автосервіс ветеринарні ремонт побутової техніки
знайомства ремонт меблів інтер`єр, дизайн ремонтно-будівельні
інформаційні зв`язок, інтернет кур'єрські митні
медичні, косметологічні урочистості, фото-, відеозйомка налагоджувальні роботи транспортні, експедиційні, складські
освітні, учбові працевлаштування поліграфічні, видавничі, дизайн туристичні, відпочинок
операції з нерухомістю електро-монтажні охоронні, страхування нотаріальні
переклад текстів консалтингові ремонт комп`ютерів проектно-конструкторські