В оновленому сквері постав новий пам’ятник Каменяреві.

В оновленому сквері постав новий пам’ятник Каменяреві.
27.08.2016

В оновленому сквері постав новий пам’ятник Каменяреві.

  Святкування річниці від дня кародження поета в місті-курорті пройшло людно та цікаво. На відкриття та освячення скверу прийшло чимало поціновувачів Франкової творчості: трускавчани та гості міста. Окрім місцевої влади, на захід завітав онук поета – 84-річний Роланд Франко, який був приємно вражений тим, як у Трускавці цінують та поважають його славного дідуся.
В коментарі нашому виданню Роланд Тарасович заявив, що далеко не всі українці розуміють роль Франка в нашій історії. “Багато хто не розуміє його вкладу, його ролі у становлення нашої держави, мови. І далеко не в кожному місті постать Франка сьогодні належно оцінена. Багато чого говорять, багато чого закидуютьзараз  проти нього злі язики. Але його творчість говорить сама за себе. Він писав пророчі слова, він знав 14 мов, але розмовляв та писав українською. Мені дуже приємно, що Трускавець цінує та пам’ятає це. Я дуже вдячний всім, хто доклався до створення цього пам’ятника, цього скверу, всім вам.    
  Для мене це дуже приємна подія” – зазначив Роланд Франко.
Приємне здивування викликав у Франка-молодшого виступ маленької трускавчанки, яка напам’ять продекламувала один з найбільших віршів Франка “Чудо з утопленим хлопцем”. Перед присутніми виступав також музичний оркестр зі Стрия, який виконав декілька пісень, в основі яких лежать вірші Франка. Згодом виступив і сам Роланд Франко, гості-франкознавці зі Львова, до слова запросили також редактора газети “Франкова Криниця” Володимира Ключака, який емоційно згадав усім про те, яка сумна доля спіткала попередній пам’ятник Каменяреві у місті-курорті, коли в 2012 році вандали зповалили та розтрощили його. “Бо комусь дуже невигідно, щоб такі постаменти стояли, і винуватці не покарані досі…” зазначив журналіст.
  Фінасово доклався до оновлення скверу та встановлення нового пам’ятника Франкові Лев Грицак, тому він також виступив перед присутніми, порівнюючи у своєму виступі нелегку долю Франка з долею нашої країни.
  Міський голова Андрій Кульчинський натомість не вдавався до сумних спогадів. “Ми йшли до цього тривалий період, були обговорення проекту пам’ятника та самого скверу, досить гаряче вони проходили у нас.Але, я думаю, що ми таки дійшли до найоптимальнішого варіанту, обравши досконалий для нас проект. Багато хто доклався до цієї роботи, архітектори, працівники міської ради, кожен, хто контролював виконання роботи. Нам залишилось завершити декілька деталей, щодо його озеленення і він буде ідеальним місцем для прогулянок як трускавчан, так і гостей нашого міста. Це символічно, що пам’ятний знак стоїть на розі вулиць Івана Франка та Уляни Кравченко, можливо вони тут колись навіть зустрічались. Це місце може стати дуже романтичним куточком і можливо нам навіть знадобиться встановити тут ще одну лавочку закоханих” – в піднесених емоціях зазначив міський голова.
  За роботу над пам’ятником та сквером Франка, Андрій Кульчинський вручив пам’ятні грамоти головним особам, які доклались, до реалізації задуму – меценату Леву Грицаку, заступнику міського голови Олексію Балицькому, директору КП “Парк Курортний” Назару Веретку, інженеру-дендрологу КП “Парк Курортний” Уляні Демакіній, головному архітектору міста Зеновію Кушніру та автору проекту пам’ятника, архітектору Оресту Скопу.
  Наприкінці урочистого заходу, працівники міської ради посадили в одному з куточків скверу молоді саджанці калини та дуба. До пам’ятника Каменяру поклали квіти Роланд Франко, спільно з директором міжнародного фонду Франка Ігорем Курусом, представники влади міста та інші бажаючі вшанувати славного поета.
  Урочисте святкування 160-ї річниці від дня народження Івана Франка продовжилось читанням Франкових поезій на центральній площі. У музеї історії міста-курорту відкрилась виставка робіт сина поета Тараса Франка. А вже завтра трускавчан запрошують долучитись до урочистих заходів та концертної програми, що розпочнеться на малій батьківщині Каменяра, в с. Нагуєвичі о 15.00.


Оголошення


«Дрогобиччина: свідки епох» у Бориславі

У Бориславі презентували книгу Романа Пастуха, Петра Сов’яка, Ігоря Шимка «Дрогобиччина : свідки епох». Книгу видано за сприяння Ігоря Куруса, головного редактора тижневика «Каменярі».

Пропозиції від партнерів:


Пропозиції від партнерів:

Дивитися фотопанораму свята - в місті Стебник відбулося відкриття стадіону (натисніть фото)Шановні користувачі!

Запрошуємо Вас взяти участь в оцінюванні малюнків, що надіслали діти-учасники на "Конкурс про природу".
Перейти на сторінку конкурсу


Пропозиції від партнерів:


Анонс наступного номеру № 42 (119): 01.11 – 07.11.2012 р.

Для збільшення натисніть курсором на вибрану сторінку номеру

 
ПРО ПОГОДУ


КУРСИ ВАЛЮТ
Курс долара Курс євро Курс рубля


Хостинг-партнер проекту
ТОВАРИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
авіа-, авто-, мото-техніка подарунки, сувеніри побутова техніка, електротовари продукти харчування
напої, табак промислова хімія, добрива рослини, тварини сільгосптехніка
канцелярські товари засоби безпеки кіно, фото, оптика, музичні інструменти засоби зв`язку
книги, касети, CD будматеріали, сантехніка комп`ютери, комплектуючі сировина, матеріали
косметика, парфумерія тара та упаковка меблі, предмети інтер`єру товари для дітей
медичні товари та обладнання товари для спорту та відпочинку нерухомість госптовари, побутова хімія
обладнання, інвентар електроніка одяг, взуття, текстиль ювелірні вироби
оргтехніка, офісне обладнання паливно-мастильні матеріали програмне забезпечення, софт антикваріат


ПОСЛУГИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
банківські, фінансові юридичні бухгалтерські, аудиторські рекламні, маркетингові
побутові ремонт автотранспорту, автосервіс ветеринарні ремонт побутової техніки
знайомства ремонт меблів інтер`єр, дизайн ремонтно-будівельні
інформаційні зв`язок, інтернет кур'єрські митні
медичні, косметологічні урочистості, фото-, відеозйомка налагоджувальні роботи транспортні, експедиційні, складські
освітні, учбові працевлаштування поліграфічні, видавничі, дизайн туристичні, відпочинок
операції з нерухомістю електро-монтажні охоронні, страхування нотаріальні
переклад текстів консалтингові ремонт комп`ютерів проектно-конструкторські