У Трускавці проходить Форум місцевого розвитку

У Трускавці проходить Форум місцевого розвитку
26.06.2016

У Трускавці проходить Форум місцевого розвитку

Сьогодні у Трускавці розпочався дводенний Форум місцевого розвитку. Транскордонний захід зібрав депутатів та представників центральних органів влади. Міські голови, голови районних та обласних рад і адміністрацій, депутати Верховної ради України та Сейму республіки Польща зібрались, щоб обговорити чи не найактуальніше для країни питання – децентралізацію.
Організатором Форуму виступила Львівська обласна рада, а приймав захід готельний комплекс Mirotel. На жаль, через призначення нового посла США в Україні, представництва штатів на заході не було. Тому, переймали досвід децентралізації українці здебільшого в польських колег.
Вчитись звісно є чому, адже Польща, після понад десятка років роботи над децентралізацією, таки успішно її провела і серед європейських країн вважається однією з тих, кому це вдалось найкраще. “Ми також стали на цю болючу стежку. Рано чи пізно це мало відбутись. Польща є гордою країною, з чималим досвідом державності. Україна горда, однак молода. Тому ми маємо право чогось не знати та в чомусь помилятись. Однак треба на цих помилках вчитись, черпати досвід колег та втілювати свої реформи” – зазначив директор програми USAID Рада Ігор Когут.
З вітальними словами виступили голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин та голова Львівської ОДА Олег Синютка. Вони розповіли про успіхи та розчарування від перших кроків на шляху до створення територіальних громад. Вітання від голови Верховної Ради передав Петро Боднар, оскільки Андрій Парубій на сьогоднішній захід потрапити не встиг (буде на продовженні Форуму завтра).
Посол Сейму РП Богдан Жоньца розповів про досвід Польщі в реалізації реформи децентралізації, про те, що в них також виникали незгоди та було чимало проблем.
Серед найактуальніших проблем польські гості окреслили наступні:
Брак коштів на повноцінну реалізацію реформи. Мовляв “повноваження дали, обов’язки дали, а гроші не дали”, коли є все для того, щоб працювати на місцях, однак коштів бракує.
Боязнь приймати самостійно рішення, розпоряджатись коштами та брати на себе всі обов’язки.
Кардинальна зміна джерела фінансування місцевих закладів, як скажімо відбулось з профтехучилищами, що важким грузом лягли на місцеві бюджети багатьох міст.
Боязнь відповідальності
Але, як слушно зауважили сусіди, децентралізація має відбутись в усіх напрямках. А люди повинні зрозуміти, що, якщо вони люблять своє місто, де народились, росли, навчались, то треба докладати зусиль та розвивати його.

В Форумі взяв участь голова ГО “Інститут розвитку територій” Юрій Ганущак, один з головних розробників та ініціаторів втілення адміністративних реформ. В коментарі нашому виданню, Ганущак зазначив, що конкретні дати втілення реформи називати важко. Однак затягувати цей процес не варто, бо рано чи пізно ми таки мусимо прийти до цього. І парламент в цьому напрямку має ще багато доопрацювати і українці повинні приходити до розуміння, що треба об’єднуватись. І об’єднуватись так, щоб ці об’єднання давали відчутні позитивні результати для всіх.

Міський голова Трускавця Андрій Кульчинський прокоментував перші кроки міста на шляху до втілення реформи. “На початковій стадії було багато обговорень та пропозицій відносно того, що Трускавець має об’єднуватись з Модричами, Станелею. Так, в нас багато спільного, багато людей із цих сіл працюють в нас на роботі. Вони розташовані близько до нас. Але, згодом прийшло розуміння того, що це – не те, що треба нам, як курорту. Нам потрібні ліси, гори, природа, нам треба максимально акумулювати природні ресурси. Тому й виникли починання об’єднуватись з Оровом, Зимівками. Я вважаю ці кроки правильними, так як вони дадуть нам можливість не просто розширення територій, а й збагачення природних ресурсів” – зазначив Андрій Кульчинський.
Одним з найважливіших питань, порушених на Форумі були побоювання того, що після втілення адмінреформи, якісь регіони країни чекатиме успіх, а інші – занепад та депресивність. Адже, якщо певні міста чи регіони, володіють наприклад природними ресурсами, мають вигідні та привабливі для інвесторів умови, – то вони зможуть успішно подолати реформи та міцно стати на ноги. Однак міста, які навіть зараз не надто процвітають, а після реформи будуть змушені фінансувати з свого бюджету наприклад декілька училищ, потрапляють в патову ситуацію, в якій успіхом і не пахне.
Тому, вже сьогодні, керманичі розуміють необхідність залучення додаткових коштів, для підтримки та допомоги містам, надалі – об’єднаним громадам, ставати на ноги. Два з таких джерел закордонного фінансування діють в країні вже сьогодні. Організації ЄС та США готові надавати фінансову допомогу, підтримувати та допомагати Україні в її починаннях. Головне, що вони хочуть бачити, – це бажання українців втілювати ці зміни, організовуватись та працювати, демонструючи стратегії розвитку своїх регіонів.


Оголошення


«Дрогобиччина: свідки епох» у Бориславі

У Бориславі презентували книгу Романа Пастуха, Петра Сов’яка, Ігоря Шимка «Дрогобиччина : свідки епох». Книгу видано за сприяння Ігоря Куруса, головного редактора тижневика «Каменярі».

Пропозиції від партнерів:


Пропозиції від партнерів:

Дивитися фотопанораму свята - в місті Стебник відбулося відкриття стадіону (натисніть фото)Шановні користувачі!

Запрошуємо Вас взяти участь в оцінюванні малюнків, що надіслали діти-учасники на "Конкурс про природу".
Перейти на сторінку конкурсу


Пропозиції від партнерів:


Анонс наступного номеру № 42 (119): 01.11 – 07.11.2012 р.

Для збільшення натисніть курсором на вибрану сторінку номеру

 
ПРО ПОГОДУ


КУРСИ ВАЛЮТ
Курс долара Курс євро Курс рубля


Хостинг-партнер проекту
ТОВАРИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
авіа-, авто-, мото-техніка подарунки, сувеніри побутова техніка, електротовари продукти харчування
напої, табак промислова хімія, добрива рослини, тварини сільгосптехніка
канцелярські товари засоби безпеки кіно, фото, оптика, музичні інструменти засоби зв`язку
книги, касети, CD будматеріали, сантехніка комп`ютери, комплектуючі сировина, матеріали
косметика, парфумерія тара та упаковка меблі, предмети інтер`єру товари для дітей
медичні товари та обладнання товари для спорту та відпочинку нерухомість госптовари, побутова хімія
обладнання, інвентар електроніка одяг, взуття, текстиль ювелірні вироби
оргтехніка, офісне обладнання паливно-мастильні матеріали програмне забезпечення, софт антикваріат


ПОСЛУГИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
банківські, фінансові юридичні бухгалтерські, аудиторські рекламні, маркетингові
побутові ремонт автотранспорту, автосервіс ветеринарні ремонт побутової техніки
знайомства ремонт меблів інтер`єр, дизайн ремонтно-будівельні
інформаційні зв`язок, інтернет кур'єрські митні
медичні, косметологічні урочистості, фото-, відеозйомка налагоджувальні роботи транспортні, експедиційні, складські
освітні, учбові працевлаштування поліграфічні, видавничі, дизайн туристичні, відпочинок
операції з нерухомістю електро-монтажні охоронні, страхування нотаріальні
переклад текстів консалтингові ремонт комп`ютерів проектно-конструкторські