«Нє бо нє» та майбутнє зростання «сміттєвого» тарифу.

«Нє бо нє» та майбутнє зростання «сміттєвого» тарифу.
05.07.2016

«Нє бо нє» та майбутнє зростання «сміттєвого» тарифу.

У останній день червня проходила XIV сесія Трускавецької міської ради VII демократичного скликання. Біля години часу пішло на зачитування депутатських запитів та формування порядку денного. В запитах депутати піднімали питання фінансового стану Трускавецького водоканалу та часу завершення діяльності тимчасової комісії з його вивчення, ліквідації земляних розкопок на вул. Сагайдачного та руйнування стіни біля входу в підвал на Сагайдачного, 10, демонтажу пішохідного переходу навпроти православної церкви УПЦ МП на вул. Мазепи, який суперечить правилам дорожнього руху, незаконної експлуатації одним із санаторіїв твердопаливної котельні в першій санітарній зоні, брендингу курорту.

Після тривалих словесних баталій та емоційного зриву одного з депутатів було нарешті дано згоду на затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення чи відновлення меж земельної ділянки в натурі гаражному кооперативу «Карпати». Мова йде про ділянку між приватними садибами вулиць Пристая та Бойківська. Між власниками гаражів та жителями приватних садиб час від часу виникають певні непорозуміння. Як зазначив мер Андрій Кульчинський, він підпише це рішення тільки після встановлення межових знаків у натурі. В кооперативі побоюються, що межові знаки пошкодять або покрадуть. «Проти» проекту рішення голосувало троє депутатів зі «Свободи», решта не надто розбиралися в ситуації і проголосували, щоб не затримувати членів кооперативу, які прийшли в цей день на сесію. Обговорення питання гаражного кооперативу «Карпати» явно перевищило ліміти, вказані в регламенті ТМР.

Другим питанням, яке теж «заговорили» до непристойного, було питання затвердження інвестиційної програми розвитку з надання послуг із збирання та перевезення побутових відходів на території міста Трускавець. Питання доповідав директор ТзОВ «ДВ-Екосвіт» Олександр Василянський – підприємство нове, нещодавно виграло конкурс і вивозитиме сміття з Трускавця, добре себе зарекомендувало у Львові. Олександр Василянський добре знаний у владних коридорах Трускавця, адже раніше представляв фірму «Ком-Еко-Борислав», яка вивозила наше сміття.

«ДВ-Екосвіт» має намір облаштувати у Трускавці 22 майданчики закритого типу для збору сміття (з дашками та твердим покриттям бруківкою), встановити 144 нові контейнери на території Трускавця, окремо забирати ПЕТ-пляшки, надати 515 індивідуальним користувачам нові баки. Вартість 1 цинкового контейнера – 6 800 грн., вартість 1 майданчика на 3 контейнери – 14 350 грн., на 4 контейнери – 17 450 грн., на 5 контейнерів + на ПЕТ-пляшки – 24 620 грн. Інвестиційна програма не окупиться навіть за 5 років, каже Олександр Василянський. Він наводить ряд переваг, але депутати бачать і небезпеки підтримки монополіста, про що сказали Руслан Пристай, Мирослав Мицько, Віра Сазонова, Анатолій Стародуб та інші. Після довгих-предовгих дебатів інвестиційній програмі дали зелене світло, тож тепер мешканцям міста слід очікувати, що фірма «ДВ-Екосвіт» подасть на виконком новий тариф на вивезення сміття, який зросте орієнтовно на 30% і становитиме 13 грн. 50 коп. з однієї людини за вивезення ТПВ на місяць.

Депутати підтримали Програму співфінансування поточних ремонтів багатоквартирних будинків у Трускавці та відкоригували її кошторис, збільшивши вдвічі (з півмільйона до 1 мільйона гривень). Програма затверджується на 4 роки, гроші виділятимуть поступово на ремонти будинків та інші важливі господарські роботи. Процес утворення нових ОСББ у Трускавці триває.

На сесії було затверджено зміни до міської цільової Програми фінансування робіт, пов’язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом та утриманням автомобільних доріг на 2016-2018 роки. Згідно рішення на 250 тисяч гривень збільшили видатки на капремонти на вулиці Бориславській.

На підтримку КП «Парк Курортний» виділили 180 тисяч гривень. Кошти підуть на оплату малих архітектурних форм з дерева (для ярмарків), а також для покупки шприцемету для відлову собак.

Під час сесії слово брали не лише депутати, але й громадські активісти – представник гаражного кооперативу «Карпати» Василь Герльовський, голова Клубу греко-католицької інтелігенції Трускавця Володимир Шиманський, Почесний громадянин Трускавця Мирон Бучацький, колишній директор СШ №1 м. Трускавця, житель приватного сектору біля кооперативу «Карпати» та інші.

Окремою темою прозвучало питання об`єднаної територіальної громади. Депутат від БПП «Солідарність» Юрій Яворський пропонував провести громадські слухання з приводу ОТГ. Міський голова Андрій Кульчинський вкотре роз`яснив власну позицію з цього приводу і заявив, що враховує думку і депутатів (а більшість «за» доєднання до Трускавця сіл Модричі, Станеля, Уличне, Доброгостів, Орів та Зимівки), і членів виконкому, і громадськості. Він розповів про свою зустріч з представниками Клубу греко-католицької інтелігенції Трускавця минулого тижня в читальні «Просвіти» і про те, що готовий слухати конструктивні пропозиції і конструктивну критику. Позицію «групи Козира», яка у складі 7 чи 8 осіб збиралася минулого тижня на «обговорення», він охарактеризував чітко та влучно: «Нє бо нє!».

На захист ідеї «Великого Трускавця», а не «обрізаного», як пропонують «колишні», Андрій Кульчинський навів потреби розвитку курорту – можливості для велотуризму, гольфові поля, дитячий туризм, сімейний відпочинок, піші прогулянки, активний відпочинок для молоді, екстремальний туризм, зелений туризм, десять озер на території «Великого Трускавця», кінний туризм, позадорожники та інше.

Але, як зазначив Володимир Шиманський, головне – не забути, що ми в першу чергу є бальнеологічним курортом. І заборонити некомерційне будівництво вище трьох поверхів, каже Володимир Шиманський.

Володимир Ключак
Источник:  ТРУСКАВЕЦЬКИЙ ВІСНИК.


Оголошення


«Дрогобиччина: свідки епох» у Бориславі

У Бориславі презентували книгу Романа Пастуха, Петра Сов’яка, Ігоря Шимка «Дрогобиччина : свідки епох». Книгу видано за сприяння Ігоря Куруса, головного редактора тижневика «Каменярі».

Пропозиції від партнерів:


Пропозиції від партнерів:

Дивитися фотопанораму свята - в місті Стебник відбулося відкриття стадіону (натисніть фото)Шановні користувачі!

Запрошуємо Вас взяти участь в оцінюванні малюнків, що надіслали діти-учасники на "Конкурс про природу".
Перейти на сторінку конкурсу


Пропозиції від партнерів:


Анонс наступного номеру № 42 (119): 01.11 – 07.11.2012 р.

Для збільшення натисніть курсором на вибрану сторінку номеру

 
ПРО ПОГОДУ


КУРСИ ВАЛЮТ
Курс долара Курс євро Курс рубля


Хостинг-партнер проекту
ТОВАРИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
авіа-, авто-, мото-техніка подарунки, сувеніри побутова техніка, електротовари продукти харчування
напої, табак промислова хімія, добрива рослини, тварини сільгосптехніка
канцелярські товари засоби безпеки кіно, фото, оптика, музичні інструменти засоби зв`язку
книги, касети, CD будматеріали, сантехніка комп`ютери, комплектуючі сировина, матеріали
косметика, парфумерія тара та упаковка меблі, предмети інтер`єру товари для дітей
медичні товари та обладнання товари для спорту та відпочинку нерухомість госптовари, побутова хімія
обладнання, інвентар електроніка одяг, взуття, текстиль ювелірні вироби
оргтехніка, офісне обладнання паливно-мастильні матеріали програмне забезпечення, софт антикваріат


ПОСЛУГИ В НАШОМУ РЕГІОНІ ТА В УКРАЇНІ
банківські, фінансові юридичні бухгалтерські, аудиторські рекламні, маркетингові
побутові ремонт автотранспорту, автосервіс ветеринарні ремонт побутової техніки
знайомства ремонт меблів інтер`єр, дизайн ремонтно-будівельні
інформаційні зв`язок, інтернет кур'єрські митні
медичні, косметологічні урочистості, фото-, відеозйомка налагоджувальні роботи транспортні, експедиційні, складські
освітні, учбові працевлаштування поліграфічні, видавничі, дизайн туристичні, відпочинок
операції з нерухомістю електро-монтажні охоронні, страхування нотаріальні
переклад текстів консалтингові ремонт комп`ютерів проектно-конструкторські